+420 603 457 752
srubovka@seznam.cz

Druhý pardubický dvojden

05.07.2013 22:16

Letošní druhý pardubický dvojden byl zahájen v pátek 21. 6. 2013 v 16 hodin. V druhém dostihu dne - Ceně Dostihového spolku a.s. - pp IV. kategorie na 3 900 metrů pro 5 leté a starší koně, se letos potřetí představil Tripolis s MVDr. Jánem Machem. Po dvou neúspěšných pokusech se jim tentokrát vedlo výborně a Tripolis si mezi 11 soupeři doběhl pro první životní vítězství. Poslední dostih dne byl opět pod názvem Cena Dostihového spolku a.s., byl to ale Bumper, IV. kategorie na 3 200 metrů pro 4 a 5 leté koně s šesticí účastníků mezi nimiž byla i Nicamia s am. Novákovou. Krátce po startu však Nicamia upadla a vzhledem ke zranění jezdkyně byl dostih zastaven a anulován.

V sobotu jsme do Pardubic vezli čtveřici koní. Jako první se ke startu postavil osmiletý hnědák Marinus, poprvé v sedle s ž. Marcelem Novákem do Cross country Sixteen - stch.c.c.,  II. kategorie na 4 500 metrů pro 5 leté a starší. Mezi 9 soupeři si počínal velice dobře a v cílové rovině byl poražen pouze Silver Regentem. V druhé kvalifikaci na Velkou pardubickou - Memoriálu majora Miloše Svobody - stch. c.c., NL na 5 800 metrů pro 5 leté a starší koně - se mezi 10 startujícími představil i 12 letý polokrevný Tomis. V sedle měl opět Ondřeje Velka a s kvalifikací si poradili velice dobře, když dokončili na třetím místě pouze délku a půl za Tiumenem s ž. Josefem Váňou. O půl hodiny později odstartoval do dostihu šestiletý Templář s MVDr. Jánem Machem, který mezi 16 soupeři vybojoval třetí místo v Ceně společnosti Agrodružstvo Lhota pod Libčany - Stch.c.c. III. kategorie pro 5 leté a starší koně. V posledním dostihu sobotního mítinku - Ceně Polski Klub Wiscigow Konnych - steeplechase III. kategorie na 3 900 metrů pro 4 leté a starší koně, získala čtvrté místo Rampulina ze Stáje Annaberg v sedle s Ondřejem Velkem.

________________________________________________________________________________________________________________________________________